JÓ TUDNI...
Egy nyílászáró ára mit tartalmaz?
A nyílászáró ára tartalmazza a teljes tokszerkezetet, üveggel, a vasalatot és kilincset. Az ablak vagy ajtó ára nem tartalmazza a kiszállítást, beépítést, kőművesmunkát, külső-belső párkányokat, takaróléceket (szegőléc), redőnyt, szúnyoghálót, stb. A nyílászáró kiegészítőket külön igény szerint számoljuk ki.
Hány légkamrás ablakot vegyek?
A nyílászáró légkamráinak száma a keretszerkezetben lévő tér különböző légrétegeinek száma, amelyek fizikailag el vannak választva egymástól (zárt légrétegek). Ez az érték három kamrástól hétkamrásig változhat. Minél magasabb légkamra számú egy szerkezet, annál jobban hő- és hangszigetel az ablak, illetve annál jobb a statikája. Példaképpen a háromkamrás nyílászárók K(U) értéke K(U)=1,5 és 2,0 között, az öt légkamrás szerkezetek K(U)=1,1 és 1,4 között vannak.
Mit jelent a beépítési mélység?
A beépítési mélység az ajtó, ablak profil vastagságát jelenti. A három légkamrás nyílászárók általában 60mm, az öt légkamrásak 70mm, a hat vagy hét kamrás ablakok 80mm beépítési mélységgel rendelkeznek. Minnél nagyobb a beépítési mélység annál nagyobb az ablak és ajtó statikája, hő és hang szigetelése.
Megrendeléstől számítva mikorra lesz beépítve/kicserélve a nyílászáró?
Gyártási idő: a megrendeléstől számított gyártási idő általában minden nyílászáró termékünknél más (2-6 hét között lehet).
Időpont egyeztetés: az ajtó, ablak megérkezése és az anyagdíj hátralékának kiegyenlítése után időpont egyeztetés történik, és a legközelebbi mindkét fél által jóváhagyott időpontban végezzük el az ajtó, ablak beépítését. Beépítési idő: egy ablak, ajtó esetén kiegészítőktől (redőny, takaróléc, aereco) függően a beépítési idő átlagosan 1-2 óra. A nyílászáró beépítés időtartama a munka mennyiségétől és a rendelt kiegészítőktől is függ. Nagyobb komplett lakás, családi ház esetén 1-2 nap, de lehetőség szerint törekszünk arra, hogy egy napon belül befejezzük a munkát, még ha ez az estébe is nyúlik.
Az ablak és ajtó cseréjét a lakásfelújítás melyik fázisában kell elvégezni?
A nyílászáró bontásos cseréje esetén az új ablak és ajtó beépítését legkésőbb a festés, glettelés, burkolás előtt kell elvégezni. Bontás nélküli nyílászáró csere és panellakások esetén többnyire mindegy.
Mire kell számítanom nyílászáró csere kivitelezésekor?
Többnyire reggel 8-9 között a beépítő szakembereink megérkeznek Önhöz. Ekkor az új ablak és ajtó elemek valamint a szerszámok a munkaterületre kerülnek. A munka a régi nyílászáró elemek bontásával kezdődik majd ezt követően az új ablak, ajtó kerül beépítésre. Ezt követi az ablak, ajtó szigetelése, majd párkányok, takarólécek szerelése, végül a redőny, szúnyogháló kerül a helyére. Végezetül az ajtó, ablak finombeállítása történik, illetve az átadás-átvétel.
Hogyan készüljek a nyílászáró beépítésre?
A nyílászáró csere porral és zajjal jár. Ezért azon helységekben, ahol nyílászáró csere lesz, érdemes a portól védendő tárgyakat és a padlót letakarni. A nyílászáró előtti részeket kérjük kiüríteni, hogy szakembereink számára a munkaterület könnyen hozzáférhető legyen. Amennyiben a környéken nehézkes a parkolás, érdemes gondoskodni megfelelő parkolóhelyről, hiszen a nyílászárók kézi szállítása nehéz és balesetveszélyes!
Mi történik a kibontott ablak és ajtó részeivel?
A kibontott régi nyílászáró elemeket kérésére költségtérítés mellett elszállítjuk. Az ablak bontás nélküli cseréje a tokba építés.
Az ablak bontás nélküli cseréje esetén az arra alkalmas régi ablak, ajtó régi tokjába építjük bele az új nyílászárót. Az új és a régi ablak közötti hézagot szigetelőanyaggal töltjük fel és műanyag takaróléccel a szigetelő réteget eltakarjuk. Ennél a beépítési módszernél utólagos kőművesmunka nem szükséges, jóval kisebb kosszal jár, mint a nyílászáró bontás – beépítéses cseréje. Egyetlen hátránya, hogy igy pár cm-rel kisebb üvegfelületet kapunk!
Szükséges-e kőművesmunka?
A tokba építésen kívül majd minden egyéb esetben szükséges a kiegészítő kőművesmunka az ablakcsere után. Külön kérésre megszervezzük, hogy a nyílászáró cserét követően 1-2 napon belül az esztétikai helyreállítás megtörténjen. Az ablak, ajtó bontás nélküli (tokba építés) cseréje és a panel épületek esetén kőművesmunka nem keletkezik.
Miért szükséges kőművesmunka?
A nyílászáró csere során a belső fal részek, burkolatok sérülhetnek (állapottól függően). Ennek helyreállítása kőművesmunkát igényel. A külső falrészek általában sértetlenek maradnak. Fontos, hogy a helyreállítási munka csak egy esztétikai helyreállítás! Minden általunk beépített ablak, ajtó beállítva és kiszigetelve kerül átadásra, így beépítés után funkciójukat azonnal 100%-ig betöltik!
A nyílászáró beépítés tartalmaz kőművesmunkát?
Alapvetően nem, de kérésre megszervezzük, hogy megfelelő szakember elvégezze a nyílászáró cseréjét követő kiegészítő köművesmunkákat (vakolás, spalettázás, helyreállítás). Érdemes előre kalkulálni ezzel az összeggel, mert például a spalettázás nem kevés összegbe kerülhet ha több nyílászárót építtet be.
Árajánlat
Amennyiben egyedi árajánlatra van szüksége, kérjük vegye fel a kapcsolatot velünk, készséggel állunk rendelkezésére.
FA NYÍLÁSZÁRÓK
Miért éppen fa nyílászárót vásároljak?
Mert a házának, lakásának eleganciát ad. A fa ablakok és ajtók igazi előnyét talán említeni sem kell. A fa a természetes élettér része. A famintázat egyéniséget ad minden darabnak. A fa természetes anyag, ezért olyan esetekben, ahol az épített környezetben dominálnak a természetes anyagok, fa, kő, kerámia, vagy az épület háborítatlan természeti környezetben áll, vagy műemlék jellegű, akkor mindenképpen fa nyílászárók alkalmazása indokolt. Ezzel nemcsak barátai, ismerősei csodálatát nyeri el, hanem élvezheti a fa ajtók, fa ablakok minden előnyét.
A fa megújuló nyersanyag; az ember egyik legrégebbi építőanyaga. A fát a kitermelése után manapság már szinte teljesen felhasználják: még a kéreg, a fűrészpor és a lehulló fadarabok sem mennek veszendőbe. A többivel összehasonlítva, a fából készült ablakok gyártása során a legkisebb az energiafelhasználás (pl. a PVC-ből készülő műanyag ablakokhoz képest hatod akkora), csak jelentéktelen környezet-terhelés áll elő, és a gyártásakor szakképzett munkaerőt alkalmazunk.
Az alapanyag, a szerkezet és a minőség biztosítják a hosszú élettartamot. Semely más alapanyag nem tudja hatásosabban szemléltetni a tartósságot, mint a fa. Jó pár példa van arra, hogy a több mint 100 éves fa ablakok mind a mai napig használatban vannak, annak ellenére, hogy a maihoz képest jóval alacsonyabb technikai színvonalon készültek. A többi alapanyagnak még bizonyítania kell!
Nagyon sokan vannak, akik helytelenül az ár alapján döntik el, melyik termék kerüljön a házba. Mások a „jóbarátra” hallgatnak, akinek semmi szakmai tapasztalata nincs, de esküszik a fára, vagy épp a műanyagra. Mi Önre bízzuk a döntést, és ehhez megpróbáljuk a legtöbb információt megadni.
Minek van kitéve egy-egy nyílászáró?
Az időjárási viszonyok, mint pl. a napsütés, csapadék, hőmérséklet, ill. mindezek változása fokozottan veszi igénybe a faanyag védelmét szolgáló bevonatokat. A levegő relatív páratartalmának függvényében a faanyagok zsugorodnak és dagadnak (ugyanis, a kültéri bevonatok speciális páraáteresztő-képességgel rendelkeznek). A fának ezt a mozgását a kültéri bevonatok rugalmasságuknak köszönhetően hosszú időn keresztül követni tudják, de idővel a bevonaton szabad szemmel nem érzékelhető mikro-repedések jelennek meg. A bevonati rétegek a kültéri tényezők hatására tehát elvékonyodhatnak és megrepedezhetnek, ezáltal fokozottan csökken a fából készült szerkezetek védettsége. A lazúrok ún. „öregedésével” egyre nagyobb a veszélye a gombafertőzés kialakulásának is.
Hogyan őrizhető meg a fa nyílászáró tartóssága?
A lazúrfestett kültéri fafelületek megfelelő időközönként ápolást, felújítást igényelnek. A viszonylag egyszerű felújításokkal hosszú távon lehet a szerkezetek eredeti szépségét és tartósságát megőrizni. A lazúros felületeket évente legalább egy alkalommal felületápoló szerrel áttörölve szükséges felfrissíteni. Ezzel ugyanis regenerálhatjuk a felületkezelő anyag külső rétegét. Így lényegesen növelhetjük annak élettartamát. Amennyiben több év elteltével a felületkezelésen már szemmel érzékelhető hajszálrepedések jelennek meg, a lazúrrendszer felújítását kell elvégezni. (Erről bővebben a kezelési és karbantartási útmutatóban tájékozódhat.)
Miért fordulhat elő a téli hónapokban páralecsapódás az ablaküveg alján?
Az ablakon megjelenő pára a helyiség magas páratartalmára utaló jelenség. A korszerű fa ablakok hibátlan záródása valamint a tökéletesen szigetelt falak okozzák a problémát. Tudatos, intenzív szellőztetéssel (napi 3-4 alkalommal, 3-5 percig az ablakot teljesen kinyitni), vagy légbevezető felszerelésével megoldható a gond. Akár páramentesítő készülék használatával is csökkenthető/szabályozható a páratartalom.
További hasznos tanácsok a páralecsapódás megelőzéséhez:
- Ha lehetséges, tartsa a lakás levegőjének hőmérsékletét 21 C°-on.
- Ne engedje, hogy a levegő páratartalma 40% fölé emelkedjen.
- Főzéskor és zuhanyzáskor tartsa zárva az ajtókat és azt követően gondoskodjon a megfelelő légcseréről.
- Ha lehetséges, ne a lakásban teregesse ki a ruhákat száradni.